Make-up stejně jako krása blog pondělí anketa, sv. 432

I state yum to dim sum!
Můžete se divit, “Tak co v tarnaci je tento pondělí průzkum?”

Well, it isn’t precisely a poll. Je to spíše neustále se vyvíjející (devolní?), Poněkud náhodný seznam obav, které jsem dal návštěvníkům každou pondělí ráno za posledních devět (!). (Je to jako kickstart pro váš mozek.) Vždycky jsem si užil čtení vašich odpovědí v komentářích, stejně jako doufám, že se vám líbí čtení důl.

Co jsi měl včera k obědu?
Dim sum! I haven’t had it in a long time, however my good friend Cindy suggested it, so we went to this location in the city yesterday for lunch.

If you haven’t had dim sum before, it’s type of like tapas, however Chinese style, as well as they bring them to your table on bit carts. There are great deals of savory dishes, like different type of dumplings — bit bite-sized things like potstickers with different wrappings as well as meats as well as vegetables as well as spices inside — as well as likewise some wonderful treats, too, like fried, sugary dough balls. Mňam.

Do you comprehend this whole Pokémon GO phenomenon?
So, Pokémon is yellow, right? That yellow, cheeky-looking animated… What is he? Or she? Is she a cat? Or a squirrel? Nemám ponětí…

Which method do you part your hair?
On the right to ensure that my side-swept bangs swoop to the left, however I believe I may be doing it wrong, since I’ve been falling asleep lately with wet hair, as well as when I wake up, my hair is kind of parting itself the opposite way.

Have you ever went to Comic-Con?
No, however I’ve wished to for years. I really got tickets to San Diego Comic-Con in 2008, I believe it was, however something came up. I don’t even keep in mind what it was now, however I ended up not being able to go.

One of these days…

Pigtails on adults: a do or a don’t?
Mezi! I believe they’re truly cute, however they have to be low pigtails… When they’re as well high, I believe they look as well infant flavor (for me).

When there’s something strange in the neighborhood, who you gonna call?
Um…the Ghostbusters? Really, though, if there was a ghost in my house, I’d phone call a realtor (and a priest).

REKLAMA

Yeah, I saw Exorcist. I understand where this is headed. I’m NOT messing around.

Tvůj tah. Stačí kopírovat, stejně jako vložit dodržování obav do komentáře s vašimi odpověďmi. Dívám se dopředu, abych četl ’em!

1. What did you have for lunch yesterday?
2. Do you comprehend this whole Pokémon GO phenomenon?
3. Which method do you part your hair?
4. have you ever went to Comic-Con?
5. Pigtails on adults: a do or a don’t?
6. When there’s something strange in the neighborhood, who you gonna call?

Good morning as well as happy Monday! I’m a sleepy woman today, friend… I didn’t get any type of sleep last night. I just couldn’t turn off my brain. Došlo k vám někdy?

REKLAMA

What do you have going on this week?

Vaše přátelská společenství krása závislý,

Karen

Send your Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *